День фізичної культури
День фізичної культури і спорту завжди був одним із найулюбленіших свят у нашій ліцеї. Усі пам'ятають з якими завзяттям відбувалися на стадіоні Дні здоров'я, які жваві конкурси проводив Микола Дмитрович Сапелкін; свою майстерність демонстрували гості- спортивні колективи міста; а яка запашна смачна польова каша чекала нас усіх!
Сьогодні, на жаль, ми не в змозі зустрітися на кращому стадіоні області, бо йде жорстока війна за незалежність нашої України. Але ми можемо згадати веселі та корисні Дні здоров'я, та трохи зануритися в історію свята.
Наша країна завжди славилася видатними спортсменами, а залучати до спортивних занять якнайбільше дітей та дорослих є одним із завдань державної політики. Реалізація цієї мети сприяє День фізичної культури і спорту України, який щороку відзначається в другу суботу вересня.
Фізичні вправи були маленькими для українців з давнини. Звичною практикою для наших пращурів були «ігрища» між селами, тобто змагання з бігу, метання, стрибків, кулачних боїв.
Пізніше системою фізичної підготовки прославилося українське козацтво. Козаки Запорізької січі були неперевершеними вершниками, лучниками, плавцями та борцями, при цьому розробили власне бойове мистецтво, яке не діяло східним єдиноборствам.
Європейські види спорту починають поширюватися в Україні з дев'ятнадцятого століття- в програмі київських гімназій з гімнастичних занять, відкрилися в міських школах фехтування, яхт-клуби, клуби кінного, атлетичного спорту, шахів.
Згодом у країні з'явилися малі та величезні стадіони, проводилися Спартакіади, успішним був і олімпійський рух. В історії незалежної України стали відомими імена Лілії Подкопаєвої, Ганни Безсонової, Руслана Пономарьова, Яни Клочкової, Андрія Шевченка, братів Кличко та інших славетних діячів спорту.
Любі друзі, ми вітаємо вас із святом! Бережіть красу та здоров'я не тільки в День фізичної культури і спорту. Дотримуйтеся здорового способу життя. Мирного неба всім нам. Все буде Україна!