+38(050)027-07-80

 ten.rku%4031ltxpr

 Пн-Пт: 8:00 - 17:00





+38(050)027-07-80

 ten.rku%4031ltxpr

 Пн-Пт: 8:00 - 17:00





НМТ у 2024 році

8 листопада Верховна Рада України підтримала законопроєкт № 10092 «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2024 року». Про особливості НМТ та модель його проведення читайте нижче.НМТ у 2024 році складатимуть лише ті, хто планує вступати до ЗВО. Тестування відбуватиметься у комп'ютерній формі. Вступники складатимуть іспит із чотирьох предметів.
Обов'язковими будуть:- українська мова (без літератури);- історія України;- математика;- ще один предмет на вибір.
На вибір можна буде обрати предмет:- українську літературу;- англійську мову;- іспанську мову;- німецьку мову;- французьку мову;- біологію;- географію;- фізику;- хімію.
Окрім української, тестування з історії України, біології, географії, фізики, хімії можна буде скласти також польською, румунською, угорською та кримськотатарською мовами.Вибір обовʼязкових предметів не випадковий. Українська мова є необхідним іспитом для вступу на будь-яку спеціальність в Україні, адже знання державної мови потрібне всім громадянам і є однією з умов для здобуття вищої освіти. Математика демонструє аналітичне й логічне мислення вступників — навички, необхідні для подальшого навчання у ЗВО. Історію України вступники минулих років найчастіше обирали серед інших предметів, адже результати цього іспиту можна використати для різних суспільно-гуманітарних або технічних спеціальностей. Знання з історії України формують уміння критично мислити, будувати й оцінювати причинно-наслідкові зв'язки, а також не піддаватися маніпуляціям та фейкам. Щодо предмета на вибір, то він показує індивідуальну освітню траєкторію вступників. Так вони можуть показати знання у тій галузі, яка необхідна для вступу, а ЗВО — оцінити мотивацію до навчання.На виконання завдань з кожного предмета учасники матимуть по 60 хвилин. Усі 4 тестування вступники складатимуть протягом одного дня у два блоки по 120 хвилин (2 предмети) з перервою між ними. У 2024 році така модель НМТ є найбільш прийнятною, адже враховує безпекову ситуацію. Так учасникам, яким потрібно подолати значну відстань до пункту тестування, потрібно буде лише один раз з'явитися до екзаменаційного центру. А ті, хто складатиме тестування за кордоном, зможуть це зробити у місцевих екзаменаційних центрах.У 2024 році ДПА для учнів й учениць 4-х, 9-х і 11-х класів не проводитимуть. Тобто НМТ складатимуть тільки абітурієнти. Проте Український центр оцінювання якості освіти планує після перемоги розгорнути низку обʼєктивних досліджень після кожного з цих класів. Наступного року відбудеться пілотування інструменту ДПА після 4-го класу серед обмеженої кількості учнів. Нагадаємо, що ДПА в 4-му класі не впливає на подальше навчання учнівства, а потрібне для моніторингу якості освіти та коригування освітньої політики.У межах підготовки до НМТ пробне тестування не проводитимуть. Проте Український центр оцінювання якості освіти має вчасно проінформувати учасників про специфіку тестування, зокрема оприлюднити демонстраційні варіанти тестів.

3 квітня розпочнеться реєстрація для участі в цьогорічному національному мультипредметному тесті. Триватиме вона до 3 травняУкраїнський центр оцінювання якості освіти забезпечить реєстрацію в безпаперовій формі. Вступнику потрібно буде самостійно створити персональний кабінет, скориставшись спеціальним сервісом, розміщеним на вебсайті. Ця функція активується одночасно з початком реєстрації, тобто 3 квітня 2023 року. Щоб зареєструватися для участі в НМТ, потенційному вступнику на вебсайті Українського центру оцінювання якості освіти потрібно буде виконати такі дії:- унести особисті дані й інформацію щодо участі в НМТ;- завантажити в електронній формі сканкопії та/або фотокопії реєстраційних документів;Важливо! Кожна копія документа, яку потенційний учасник НМТ буде завантажувати в персональному кабінеті, повинна бути сканованою або сфотографованою копією його оригіналу у вигляді окремого файла у форматі .png або .jpg розміром не більше 1 Мб; зображення повинно бути чітким та повнорозмірним (без обрізань сторін документа); текст на зображенні має бути розбірливим і вільно читатися.- підтвердити бажання взяти участь у НМТ;- здійснити з персонального кабінету онлайн відправку внесеної інформації та копій документів на обробку до регіонального центру.
Документи вступників мають бути оброблені регіональним центром не пізніше ніж через сім календарних днів із дня надсилання інформації на обробку.У разі підтвердження регіональним центром реєстрації абітурієнта для участі в НМТ у його персональному кабінеті з’являється можливість сформувати Сертифікат.У разі ухвалення регіональним центром рішення про потребу в доопрацюванні абітурієнтом наданої інформації та/або копій документів у його персональному кабінеті розміщується інформація про відомості та/або документи, які потребують доопрацювання.Тому потенційним вступникам після онлайн відправки документів на обробку потрібно передивлятися інформацію у своєму кабінеті до отримання можливості сформувати Сертифікат.Копії документів, які знадобляться для реєстрації:1. Паспортний документ або інший документ, що посвідчує особу, на підставі якого здійснюється реєстрація для участі в НМТ;2. Документ, що підтверджує інформацію про освіту: довідка з місця навчання, яка підтверджує, що особа завершує здобуття повної загальної середньої освіти у 2023 році (для цьогорічних випускників), або свідоцтво про повну загальну середню освіту (для випускників минулих років). Просимо керівників закладів дотримуватись вимог щодо оформлення документів: довідка (або з кутовим штампом, або на офіційному бланку) має містити номер та дату видачі, підпис та печатку директора. Очікувано, що довідка буде надаватися учням у сканованому вигляді. Тому потрібно звернути увагу на вимоги до копій документів, що розміщено вище.3. Документ, що підтверджує внесену інформацію про реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП): картки платника податків або паспорта громадянина України, до якого внесено дані про РНОКПП. Це нова вимога!
За потреби потрібно додати копії:● свідоцтва про зміну імені, та/або свідоцтва про шлюб, та/або свідоцтва про розірвання шлюбу (для осіб, у документах яких є розбіжності в персональних даних);● медичного висновку про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього оцінювання за формою первинної облікової документації № 086-3/о «Медичний висновок про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього незалежного оцінювання», затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900 (для осіб з особливими освітніми потребами);● нотаріально засвідченого перекладу українською мовою документів, наданих для реєстрації (для осіб, які подають документи, оформлені іноземною мовою);● документа, що підтверджує причину невнесення інформації про РНОКПП;● документа, що підтверджує причину, яка унеможливлює участь в основних сесіях НМТ. Під час реєстрації подати документи для участі в додаткових сесіях мають право абітурієнти, які не можуть пройти НМТ під час основних сесій у зв’язку з тим, що в період проведення основних сесій НМТ братимуть участь у міжнародних, всеукраїнських заходах (змаганнях, конкурсах, олімпіадах, турнірах тощо), включених до офіційних заходів Міністерства освіти і науки України, Міністерства культури України, Міністерства молоді та спорту України, складатимуть державні іспити, що підтверджено відповідними документами.
Також під час реєстрації вступник матиме змогу вибрати предмет додаткового блоку та населений пункт в Україні або за кордоном, де він перебуватиме в дні проведення НМТ – цю інформацію буде використано для розподілу учасників за тимчасовими екзаменаційними центрами.Навчальні предмети, які увійшли до основного блоку НМТ, – українська мова та математика, – будуть автоматично зазначені в сервісі реєстрації, тож вступникові потрібно буде вибрати із запропонованого переліку лише один із предметів другого блоку НМТ. Вибрати кілька предметів додаткового блоку не можна.Після надсилання інформації на обробку до 7 травня в персональному кабінеті можна буде вносити зміни до інформації про:- назву навчального предмета додаткового блоку, з якого вступник бажає пройти тестування;- населений пункт в Україні або за кордоном, де він перебуватиме в дні проведення НМТ;- потребу в проходженні НМТ під час додаткових сесій. 
Ще раз наголошуємо, що підтвердженням факту реєстрації для участі в НМТ є Сертифікат. Його вступник матиме змогу сформувати у своєму персональному кабінеті в разі підтвердження регіональним центром реєстрації вступника для участі в НМТ. Ця функція стане доступною не пізніше ніж через сім календарних днів із дня надсилання інформації на обробку.

Права на обов’язки учасників зовнішнього незалежного оцінювання визначено Порядком проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти.1. Учасник зовнішнього незалежного оцінювання має право на:1) доступ до інформації про:програми зовнішнього оцінювання;форми завдань сертифікаційних робіт;строки та порядок проведення зовнішнього оцінювання;час і місце проведення зовнішнього оцінювання;використання в пунктах зовнішнього оцінювання технічних пристроїв, необхідних для здійснення контролю за проведенням зовнішнього оцінювання;порядок визначення, спосіб та час офіційного оголошення результатів зовнішнього оцінювання;2) виконання сертифікаційних робіт, розроблених згідно з програмами зовнішнього оцінювання, затвердженими наказами Міністерства освіти і науки України;3) проходження зовнішнього оцінювання з установленої Міністерством освіти і науки України кількості навчальних предметів;4) ввічливе та неупереджене ставлення до себе з боку осіб, відповідальних за організацію та проведення зовнішнього оцінювання;5) безпечні умови під час проходження зовнішнього оцінювання;6) отримання безкоштовної медичної допомоги в пункті зовнішнього оцінювання (у разі потреби);7) оскарження процедури проведення та результатів зовнішнього оцінювання (апеляцію);8) ознайомлення зі своєю сертифікаційною роботою після оголошення результатів зовнішнього оцінювання з відповідного навчального предмета, отримання засвідченої копії такої роботи.2. Учасник зовнішнього оцінювання зобов’язаний:1) ознайомитися Порядком, дотримуватися його вимог;2) своєчасно прибути до пункту зовнішнього оцінювання із сертифікатом зовнішнього незалежного оцінювання і документом, на підставі якого особу зареєстровано для участі в зовнішньому оцінюванні (серія (за наявності) та номер якого вказані в Сертифікаті);3) ввічливо ставитися до учасників зовнішнього оцінювання і працівників пункту зовнішнього оцінювання;4) виконувати вказівки та вимоги працівників пункту зовнішнього оцінювання щодо процедури проходження зовнішнього оцінювання;5) після завершення часу, відведеного для виконання сертифікаційної роботи, повернути матеріали зовнішнього оцінювання (крім зошита із завданнями сертифікаційної роботи) працівникам пункту зовнішнього оцінювання;6) виконувати сертифікаційну роботу на робочому місці, визначеному Українським центром;7) виконувати та оформляти сертифікаційну роботу згідно з правилами, зазначеними в зошиті із завданнями;8) до виходу з пункту зовнішнього оцінювання надати уповноваженій особі Українського центру оцінювання якості освіти (далі – уповноважена особа Українського центру) Сертифікат для проставляння відмітки про проходження зовнішнього оцінювання.3. Учаснику зовнішнього оцінювання забороняється:1) приносити до пункту зовнішнього оцінювання небезпечні предмети або речовини, що становлять загрозу для життя та здоров’я людини;2) використовувати в пункті зовнішнього оцінювання та мати при собі або на своєму робочому місці протягом часу, відведеного для виконання сертифікаційної роботи, засоби зв’язку, пристрої зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації, а також окремі елементи, які можуть бути складовими частинами відповідних технічних засобів чи пристроїв, друковані або рукописні матеріали, інші засоби, предмети, прилади, що не передбачені процедурою зовнішнього оцінювання (крім дозволених виробів медичного призначення, про наявність яких учасник зовнішнього оцінювання повинен повідомити працівникам пункту зовнішнього оцінювання до початку виконання роботи);3) протягом часу, відведеного для виконання сертифікаційної роботи:заважати іншим учасникам зовнішнього оцінювання виконувати роботу;спілкуватися в будь-якій формі з іншим учасником зовнішнього оцінювання під час виконання сертифікаційної роботи;списувати відповіді на завдання сертифікаційної роботи в іншого учасника зовнішнього оцінювання;виносити за межі аудиторії зошити із завданнями сертифікаційної роботи, їх окремі аркуші, бланки відповідей;4) псувати майно закладу, у приміщенні якого розміщується пункт зовнішнього оцінювання, чи майно осіб, які перебувають у такому пункті;5) персоналізувати сертифікаційну роботу.4. У разі порушення однієї або кількох вимог, передбачених підпунктами 3, 4 пункту 2, підпунктами 1 – 4 пункту 3, учасник зовнішнього оцінювання за вимогою осіб, відповідальних за організацію та проведення зовнішнього оцінювання, має повернути їм матеріали зовнішнього оцінювання та залишити пункт зовнішнього оцінювання.

Made with