+38(050)027-07-80

 ten.rku%4031ltxpr

 Пн-Пт: 8:00 - 17:00





+38(050)027-07-80

 ten.rku%4031ltxpr

 Пн-Пт: 8:00 - 17:00





Професії на базі 9 класів

  • Слюсар-електрик з ремонту електроустаткування. Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів»

    Для тих, хто любить техніку, ця професія – одна із найулюбленіших. З кожним роком автомобільний парк, зокрема і нашої області, збільшується. На вулицях частіше поруч з вітчизняними машинами з’являються іномарки, і все це потребує якісного технічного обслуговування.
    Слюсар-електрик з ремонту електроустаткування, слюсар з ремонту колісних транспортних засобів  
    повинен знати:● будову і призначення автомобілів, технічні умови на ремонт;● складання, випробування і регулювання складних та відповідальних агрегатів і електроустаткування; ● електричні монтажні схеми; причини зносу сполучених деталей і способи їхнього виявлення і усунення; будову і принципи роботи випробувальних стендів;● матеріалознавство, електротехніку, креслення, охорону праці відповідно до кваліфікаційних вимог.
    повинен вміти:● робити діагностику автомобіля, виконувати регулювання й випробування на стендах і шасі складних агрегатів, складових одиниць й приладів автомобілів і заміну їх при технічному обслуговуванні;● перевіряти деталі та складові одиниці електроустаткування на випробувальних стендах; встановлювати прилади й агрегати електроустаткування за схемою;● виявляти і усувати найбільш складні дефекти і несправності у процесі ремонту, виконувати слюсарну обробку із застосуванням спеціального обладнання, статичне і динамічне балансування деталей.

  • Електрогазозварник

    Професія електрогазозварника користується попитом серед населення нашого міста та району.
    Опанувавши цю професією, ви будете знати:будову електрогазозварювальної апаратури, плазмотронів, автоматів та напівавтоматів для механізованого зварювання; особливості зварювання на змінному і постійному струмі; основні закони електротехніки; види дефектів у зварних швах і методи щодо їх запобігання і усунення; основи знань про зварюваність металів; принцип підбирання режиму зварювання за приладами; марки і типи електродів; основи знань про методи одержання та зберігання найбільш розповсюджених газів: ацетилену, водню, кисню, пропан-бутану; процес газового різання легованої сталі, кольорових металів і сплавів.
    Зможете:виконувати ручне зварювання різних видів складності деталей, вузлів, конструкцій, трубопроводів з конструкційних сталей, чавуну, кольорових металів і сплавів; здійснювати зварювальні шви різних видів складності; здійснювати автоматичне і механізоване зварювання різних видів складності, вузлів, конструкцій, трубопроводів; автоматичне зварювання будівельних і технологічних конструкцій, які працюють в умовах динамічних навантажень; робити ручне електродугове, повітряне стругання складних і відповідальних деталей з різних сталей; зварювати конструкції з чавуну; наплавляти дефекти деталей машин та механізмів під механічне оброблення та пробний тиск; виконувати гаряче плавлення конструкцій; читати креслення зварних металоконструкцій.
    Перспективи зайнятості Заробіток електрогазозварника за­лежить від обсягів виконуваних робіт, кваліфікаційного розряду, форми влас­ності та спеціалізації підприємства (ор­ганізації, установи), де він працює. Початковим ква­ліфікаційним розрядом робітника є І, найви­щим - VI. Кожному роз­рядові відповідає та­рифна ставка. Чим ви­щий розряд, тим вона вища. Як правило, та­рифна ставка зварника вища від ставок інших професій на 15 відсотків. Крім того, заробітна плата електрогазоз­варника залежить від умов оплати праці підприємств (організацій). Заробіток зварника приватної фірми, підприємства або майстерні ви­щий, ніж на аналогічних державних. Висококваліфікований робітник отримує значно більше, ніж недосвідчений робітник. Заробіток електрогазозвар­ників у різних регіонах України коли­вається і може значно відрізнятися від середніх показників. В сучасних умовах потреба у робітниках цієї професії постійна і має тенденцію до зростання. У пере­важній більшості регі­онів України електро­газозварники без особливих усклад­нень знаходять робо­ту в будівельних ор­ганізаціях, на фабри­ках, заводах, в авто­ремонтних майстер­нях та станціях технічного обслугову­вання тощо. Таким чином, професія електрогазозварника має сталий попит на ринку праці. Ризик безробіття у зварників мінімальний і пов'язаний перш за все з недостатньою кваліфікацією та досвідом роботи. 

  • Електромонтер охоронно-пожежної сигналізації. Охоронник

    Існування підприємств, установ, організацій будь-якої сфери діяльності і форми власності на сучасному етапі розвитку суспільства неможливо уявити без добре організованої, оснащеної і обладнаної сучасною охоронною технікою і технологіями служби охорони, високо кваліфікованих робітничих кадрів, здатних одночасно з протидією намірам потенційних зловмисників також і обладнати та обслуговувати сучасні системи охоронно-пожежної сигналізації. Адже ціна питання – збереження матеріальних цінностей, недопущення крадіжок товарно-матеріальних цінностей та майна, збереження життя і здоров’я працівників підприємства і мешканців власних домівок.Сьогодні важко собі уявити виробниче підприємство, державну установу, заклад ресторанного бізнесу або торгівлі, медичний або навчальний заклад без охоронника, а обладнання приміщень пожежною сигналізацією – одна з головних вимог Правил пожежної безпеки в Україні. 
    Електромонтер ОПС
    повинен знати:● конструкцію, призначення та принципи дії, тактико-технічні дані обслуговування контрольно-приймальних приладів і датчиків (сповіщувачів);● правила установки датчиків, правила роботи з інструментами, які застосовуються при встановленні та монтажі технічних засобів сигналізації на об'єктах;● методи пошуку несправностей контрольно-приймальних приладів та датчиків, порядок перевірки працездатності фотохвильових, ультразвукових та ємнісних приладів і пристроїв; основи електротехніки.
    повинен вміти:● виконувати нескладні роботи (кріплення обладнання монтажними болтами і гвинтами; установку дрібних деталей: увідних гребінок, проводоутримувачів, обрамлень, скоб тощо) з експлуатаційно-технічного обслуговування, встановлення, монтажу;● налагодження та ремонту контрольно-приймальних приладів, сповіщувачів (електроконтактних, електромагнітних, магнітно-контактних, вібраційних, п’єзокерамічних, пожежних);● з установки сповіщувачів, свердління отворів у дерев’яних та бетонних стінах, пробивання протягів, штрабління борозен у стінах, дверях; встановлення розподільних коробок, копання траншей, прокладання проводів та кабелів;● виконання інших допоміжних робіт при обладнанні об’єктів сигналізації; перевірку працездатності ультразвукових, ємнісних, фотохвильових приладів та пристроїв.

  • Кравець

    В усі часи в суспільстві панували певні погляди, смаки, художнє уявлення про одяг. Все це пов'язане з професією кравця. Вона є однією з найдавніших і одночасно однією з найсучасніших і найнеобхідніших людям професій. Результатом праці кравця є одяг. Професія кравця це втілення краси сучасного художнього стилю. Кравець може допомогти вибрати свій стиль, свою модель, дати ділову пораду щодо вибору одягу.

    Ви будете знати:
    ● асортимент одягу, сучасну технологію виконання ручних, машинних, волого-теплових операцій на різних видів матеріалів;
    технічні умовина виготовлення швейних виробів, вимоги державних стандартів, технічні умови до виготовлення швейних виробів, назви деталей крою, вимоги до їх якості;
    ● конструкцію та складові частини деталей виробів вказаного асортименту;
    ● призначення швейних машин, прасок, інструментів, необхідних для виготовлення одягу;
    ● правила експлуатації швейного обладнання, види та призначення пристроїв малої механізації;
    ● способи ремонту одягу;
    ● етапи підготовки виробу до примірок.

    Ви будете вміти:
    ● виготовляти швейні вироби за індивідуальними замовленнями та в бригаді з розподілом праці;
    ● виконувати всі види ручних робіт, машинних робіт, волого-теплових робіт з використанням сучасного обладнання;
    ● з'єднувати машинними строчками деталі виробу (на універсальному та спеціальному обладнанні);
    ● обробляти крайовими швами зрізи деталей;
    ● оздоблювати вироби строчками, додатковими деталями та фурнітурою;
    ● обробляти петлі ручним та машинним способами, пришивати гудзики;
    ● готувати вироби до примірок індивідуально або в бригадах з розподілом праці;
    ● виконувати та читати ескіз моделі;
    ● усувати неполадки в роботі швейного устаткування;
    ● чистити вироби в готовому вигляді.
    Перспективи зайнятостіОволодіння професією кравця надає можливість зайнятись індивідуальною трудовою діяльністю та розпочати власну справу.

  • Кухар. Кондитер

    Кухар - це професіонал, який несе людям хвилини насолоди своєю працею, адже так приємно подивувати родину та гостей смачною та оригінальною стравою, прикрасивши кулінарними шедеврами святковий або банкетний стіл.
    Кондитер - це той чарівник, який створює казку, з під його рук виходять справжні шедеври мистецтва, якими тільки можна захоплюватися! Скільки буде існувати харчова промисловість, стільки ж буде бажання людини скуштувати щось смачне і красиве.

    Кухар
    повинен знати:
    ● варити картоплю та овочі, бобові, макаронні вироби, каші;
    ● смажити млинці, оладки;
    ● запікати овочеві та круп'яні вироби;
    ● формувати та панірувати напівфабрикати з котлетної маси;
    ● проводити первинну кулінарну обробку сировини (овочів, круп, м'ясних та рибних продуктів), включаючи розморожування м'яса та риби, обробку субпродуктів;
    ● приготувати страви та кулінарні вироби масового попиту: салати овочеві та з м'ясом, вінегрети, рибу під маринадом, м'ясний, грибний та рибний бульйони, заправні, пюреподібні, холодні, солодкі та молочні супи, різні види пасерувань, томатний, молочний, деякі інші соуси, відварне м'ясо, рагу, гуляш, битки у соусі, відварну, смажену та парову рибу, фаршировані овочі, запіканки з овочів та круп, молочні страви, гарячі та холодні напої, солодкі страви;
    ● замішувати прісне і дріжджове тісто та випікати вироби з нього;
    ● виготовляти порційні напівфабрикати з яловичини, баранини та свинини;
    ● готувати складні страви: заливні, асорті з гарніром, соуси з вином, цибулею та грибами, з розсолом, каперцями, а також креми, кекси, торти та багато іншого.

    повинен вміти:
    ● варити картоплю та овочі, бобові, макаронні вироби, каші;
    ● смажити млинці, оладки;
    ● запікати овочеві та круп'яні вироби;
    ● формувати та панірувати напівфабрикати з котлетної маси;
    ● проводити первинну кулінарну обробку сировини (овочів, круп, м'ясних та рибних продуктів), включаючи розморожування м'яса та риби, обробку субпродуктів;
    ● приготувати страви та кулінарні вироби масового попиту: салати овочеві та з м'ясом, вінегрети, рибу під маринадом, м'ясний, грибний та рибний бульйони, заправні, пюреподібні, холодні, солодкі та молочні супи, різні види пасерувань, томатний, молочний, деякі інші соуси, відварне м'ясо, рагу, гуляш, битки у соусі, відварну, смажену та парову рибу, фаршировані овочі, запіканки з овочів та круп, молочні страви, гарячі та холодні напої, солодкі страви;
    ● замішувати прісне і дріжджове тісто та випікати вироби з нього;
    ● виготовляти порційні напівфабрикати з яловичини, баранини та свинини;
    ● готувати складні страви: заливні, асорті з гарніром, соуси з вином, цибулею та грибами, з розсолом, каперцями, а також креми, кекси, торти та багато іншого.
    Кондитерповинен знати:
    ● асортимент, рецептури і технологію виготовляння простих тортів, тістечок, поштучних кондитерських і хлібобулочних виробів масового попиту, включаючи заміс тіста і виготовлення кремів, начинок, вимоги до якості;
    ● ґатунок борошна, його хлібопекарські якості;
    ● способи і прийоми оформлення виробів, техніку нанесення трафаретного малюнка за еталоном однією фарбою або з нескладними поєднанням фарб;
    ● техніку і способи оздоблення виробів помадкою, марципаном, шоколадом, кремом;
    ● режим і тривалість випікання (смаження) виробів;
    ● правила експлуатації відповідних видів технологічного обладнання, виробничого інвентарю, інструменту, ваговимірювальних приладів, посуду, їх призначення та використання в технологічному процесі;
    ● правила роботи підприємств харчування;
    ● санітарні правила для підприємств харчування; основи раціональної організації робочих місць;
    ● правила і норми охорони праці, протипожежного захисту, виробничої санітарії та особистої гігієни.

    повинен вміти:
    ● готувати прості масові торти, тістечка та інші поштучні кондитерські і хлібобулочні вироби з нанесенням трафаретного малюнка за еталоном однією фарбою або з нескладним поєднанням фарб із різних видів сировини (борошняної, сирної маси або морозива);
    ● виготовляти різні види тіста, кремів, начинок, фаршів;
    ● готувати напівфабрикати, штампувати, формувати та викладати вироби на листи;
    ● оздоблювати вироби помадкою, марципаном, шоколадом, кремом тощо, передавати на гартування вироби з морозива;
    ● випікати (смажити) вироби;
    ● визначати готовність тістових заготовок до випікання, садити їх у піч або у варочні (пекарські) шафи, стежити за процесом випікання, закінченням випікання (варіння) виробів, виймати їх, охолоджувати.
    Перспективи зайнятостіПісля навчання в учнів дуже високі перспективи щодо працевлаштування. Якщо навіть заклади громадського харчування - їдальні, кафе, ресторани неохоче беруть молодь без досвіду, є можливість працювати у приватних підприємствах, що бурхливо розвиваються. Великі кондитерські фабрики та цехи також охоче приймають молодь, яка стажується та набуває досвіду біля майстрів-кондитерів.
    Професія кухаря, кондитера творча, тому молодий талановитий працівник може принести значно більше нових ідей, втілень, ніж досвідчений, давно працюючий, і заклад отримає суттєві прибутки. Це робота, яка не потребує стереотипів, а набуті навички і знання треба перевтілювати у все нові й нові задуми та перспективи. Професія кухаря, кондитера вимагає великих знань та вмінь, але перспектива лише для художньо-обдарованих людей, які прагнуть здійснити творчі задуми, спираючись на історичний досвід та бажання піднести українську культуру на високий світовий рівень.

  • Перукар (перукар-модельєр); Манікюрник

    Сьогодні моделювання нігтів - дуже популярна процедура. Кожна жінка хоче бачити свої нігті красивими та елегантними, і при цьому важливо щоб вони завжди були здоровими і міцними. Навчитися робити сучасні стрижки, зачіски, виконувати перукарські послуги на високому рівні, впроваджувати новітні стилі і технології в практику своєї роботи, відчуваючи себе майстром-професіоналом, Ви зможете, оволодівши вміннями й навичками професії, яка дарує людям красу й неповторність, приносить радість і задоволення – професія:" Перукар (перукар-модельєр); Манікюрник".

    Ви будете знати:
    ● будову, склад, структуру волосся та властиволсті шкіри; основи санітарії і гігієни;
    ● основи професійної етики, галузевої економіки та правових знань;
    ● технологічну послідовність виконання основних видів перукарських робіт та властивості матеріалів і парфумерно-косметичних засобів для їх виконання.

    Ви будете вміти:
    ● виконувати послуги з миття голови;
    ● прості, класичні та сучасні чоловічі, жіночі та дитячі стрижки;
    ● виконувати укладання волосся холодним та горячим способами із застосуванням бігуді;
    ● робити завивку волосся електричним і хімічним способами із застосуванням звичайних коклюшок за класичною технологією;
    ● фарбувати волосся тон у тон барвниками різних груп, фарбувати сивину та виконувати сучасні види фарбувань (колорування, тонування, блондування, мелірування).

  • Токар

    Сьогодні моделювання нігтів - дуже популярна Токар - робітник, фахівець з токарної справи. Токар - чарівник, який здатний зі шматка металу зробити деталь найхимернішої форми. Він керує складним верстатом, виготовляє деталі для різних машин і приладів. Основний зміст його роботи - обробка металу різанням, тобто послідовне зняття з заготовки шару металу за допомогою ріжучого інструменту.

    повинен знати:
    ● основи геометрії, тригонометрії, креслення;
    ● матеріалознавство, теорію обробки металів;
    ● конструкцію, принципи роботи і налагодження токарних верстатів;
    ● методи проведення вимірювань з використанням вимірювальних інструментів;
    ● систему допусків, класи точності і жорсткості.

    повинен вміти:
    ● читати креслення;
    ● налаштовувати токарні верстати за заданою технологією обробки виробу;
    ● обробляти заготовки на токарному верстаті;
    ● користуватися вимірювальними інструментами.
    Перспективи зайнятостіСьогодні професія токаря по металу – одна з провідних на підприємствах машинобудівної та металообробної промисловості. Праця токаря використовується практично в усіх галузях промисловості, сільського господарства, на транспорті, у сфері обслуговування і має велике економічне значення як наскрізна висококваліфікована робітнича професія. 

  • Слюсар-електрик з ремонту електроустаткування

    Ця професія відноситься до типу – "людина-техніка". У професію впроваджується складна та цікава техніка, комп'ютери та нові технології, підвищується культура праці електромонтера. Сьогодні професія електромонтера з ремонту та обслуговування електроустаткування - одна з провідних на промислових підприємствах, у будівельних організаціях та організаціях комунального господарства.

    повинен знати:
    ● будову і принцип роботи устаткування, що обслуговується, його електромонтажні схеми і пускорегулювальну апаратуру;
    ● оптимальні засоби наладки щіткового механізму електродвигунів;
    ● принцип дії і правила користування вимірювальними приладами;
    ● правила безпечної роботи зі струмом.

    повинен вміти:
    ● розбирати, ремонтувати електрообладнання верстатів, добре читати електричні схеми;
    ● лудити, паяти, ізолювати, прокладати і з'єднувати електропроводи, кабелі, а також заземлювати електросилове устаткування;
    ● мати навички слюсарної роботи.

Професії на базі 11 класів

  • Слюсар з КВПіА

    Перше, що вражає людину, яка потрапила на пульт великого підприємства – велика кількість найрізноманітніших контрольно-вимірювальних приладів, датчиків, аналізаторів, регуляторів і іншої автоматичної апаратури. Весь цей комплекс контрольно-вимірювальних приладів і автоматики забезпечує оператора інформацією про режим протікання технологічного процесу.Адже будь-яке виробництво не може відбуватися без контролю за ним самим, будь це виробництво меблів (датчики контролю ширини, довжини відпилюють ДСП) або навіть виробництво звичайної ковбаси, в процесі якого теж використовується обладнання, яке ремонтують слюсарі КВПіА А вже тим більше складні виробничі процеси ніяк не можуть обійтися без цієї спеціальності – це хімічні, металургійні, нафтопереробні та інші виробництва.
    повинен знати:● будову, призначення і принцип роботи приладів та апаратів, які ремонтує;● технічні умови та інструкції Комітету стандартів мір та ватів на випробування і здавання окремих приладів, механізмів та апаратів;● основні властивості металів і сплавів, які застосовує під час ремонту;● електричні властивості струмопровідних та ізоляційних матеріалів;● способи термооброблення деталей з наступним доведенням;● вплив температури на точність вимірювання;● умовні позначення запорної, регулювальної запобіжної арматури в теплових схемах;● правила установлення звужувальних пристроїв;● види прокладень трубопроводів;● установлення зрівнювальних та розподільних посудин;● допуски і посадки, квалітети (класи точності) та параметри шорсткості (класи чистоти оброблення).
    повинен вміти:● ремонтувати, складати, перевіряти, регулювати, випробувати, монтувати, та здавати тепло-вимірювальні, електромагнітні, електродинамічні, лічильні, оптико-механічні, пірометричні, автоматичні, самописні, та інші прилади середньої складності зі зніманням схем;● виконувати слюсарне оброблення деталей за 11-12-м квалітетами (4-5-м класами точності) з підганянням та доведенням деталей;складати і монтувати схеми з'єднань середньої складності;● фарбувати прилади;● паяти різними припоями (мідними, срібними тощо);● виконувати термооброблення мало відповідальних деталей з наступним доведенням їх;● визначати твердість тарированими терпугами;● ремонтувати, регулювати та юстирувати особливо складні прилади і агрегати під керівництвом слюсаря більш високої кваліфікації. 

  • Маляр. Штукатур

    Від уміння, професійної майстерності та якості роботи цих кваліфікованих робітників залежить естетичний зовнішній та внутрішній вигляд будівель. Вишукані фасади та інтер`єри приміщень, облицьованих плитками, оздоблених різноманітними візерунками, є витвором майстерності працьовитих рук штукатурів, лицювальників-плиточників, малярів.
    Штукатур повинен знати:● склад та способи приготування декоративних розчинів, розчинів для штукатурки спеціального призначення, їх види та властивості;● будову електрофікованних машин, вимоги до якісних штукатурних робіт.
    повинен вміти:● виконувати роботи різних видів складності під час обштукатурювання поверхонь та ремонту штукатурки;● встановлювати маячки на поверхню; користуватися розчинонасосами, цемент-гарматами, затиральними машинами;● володіти навичками і вміннями різних видів ручних штукатурних робіт та способами механізованого нанесення розчинів.
    Лицювальник-плиточник повинен знати:● способи розбивання, провішування та промаячування горизонтальних та вертикальних поверхонь;● способи установлювання та кріплення фасонних плиток;● правила ремонту підлог та заміни облицьовувальних плиток; способи облицьовування склом;● будову машин для вібровдалювання плиток.
    Повинен вміти:● виконувати роботи різних видів складності під час облицьовування керамічними, скляними, азбестовими та іншими плитками, користуватися механізованими машинами.
    Маляр повинен знати:● властивості традиційних та сучасних матеріалів і сумішей, що застосовуються під час виконання малярних і шпалерних робіт;● основні вимоги до якості фарбування; будову механізмів для приготування та перемішування шпаклювальних сумішей; способи варіння клею;● способи розкроювання шпалер.
    Повинен вміти:● виконувати роботи різних видів складності під час фарбування, обклеювання та ремонту поверхонь традиційними та сучасними матеріалами і сумішами.

  • Слюсар-електрик з ремонту електроустаткування

    Ця професія відноситься до типу – "людина-техніка". У професію впроваджується складна та цікава техніка, комп'ютери та нові технології, підвищується культура праці електромонтера. Сьогодні професія електромонтера з ремонту та обслуговування електроустаткування - одна з провідних на промислових підприємствах, у будівельних організаціях та організаціях комунального господарства.

    повинен знати:
    ● будову і принцип роботи устаткування, що обслуговується, його електромонтажні схеми і пускорегулювальну апаратуру;
    ● оптимальні засоби наладки щіткового механізму електродвигунів;
    ● принцип дії і правила користування вимірювальними приладами;
    ● правила безпечної роботи зі струмом.

    повинен вміти:
    ● розбирати, ремонтувати електрообладнання верстатів, добре читати електричні схеми;
    ● лудити, паяти, ізолювати, прокладати і з'єднувати електропроводи, кабелі, а також заземлювати електросилове устаткування;
    ● мати навички слюсарної роботи.

Made with